fbpx

Академии

Академија за дигитален маркетинг

Учењето дигитален маркетинг на нашата академија може да ви обезбеди корисни вештини и знаења кои се многу барани.

За академијата

Зошто да учите дигитален маркетинг во Change.

Нашите ментори ќе ви обезбедат практична обука и примери од реалниот свет за да ви помогнат да ги совладате концептите и техниките на дигиталниот маркетинг. Без разлика дали сте сопственик на бизнис кој сака да го подобри вашето онлајн присуство или маркетинг професионалец кој сака да го прошири вашиот сет на вештини, нашата академија може да ви ги обезбеди алатките и знаењето што ви се потребни за да успеете во дигиталниот свет.

Што

Од основите до најситните детали

Со зголемената распространетост на онлајн бизнис и е-трговија, дигиталниот маркетинг стана неопходен аспект на секоја успешна маркетинг стратегија. Со учење на овие вештини, можете да стекнете конкурентна предност и да ги подобрите вашите можности за напредок во кариерата.

Физичко присуство

Физичкото присуство на предавањата овозможува директна интеракција со професорот и колегите, што придонесува за подобро разбирање на материјата, поголема мотивација и поактивна вклученост во дискусиите.

Практична настава

Практичната настава овозможува примена на теоретските знаења во реални услови, стекнување на практични вештини и искуство, како и запознавање со реалните предизвици во струката.

Тестови и работилници

Тестовите и работилниците се составен дел од предавањата кои овозможуваат проверка на знаењата, примена на наученото во пракса и стекнување на дополнителни вештини преку тимска работа и решавање на проблеми.

Networking

Предавањата нудат можност за вмрежување со професионалци од индустријата, отворајќи врати за идни соработки и кариерни можности.

Програма

Вовед во дигитален маркетинг

Воведот во дигиталниот маркетинг е одлична можност да ги откриете тајните на модерното рекламирање и промоција. Ќе научите како да ги искористите алатките на дигиталниот свет за да стигнете до вашата целна публика, да изградите препознатлив бренд и да ги зголемите продажбите. Преку практични примери и вежби, ќе се запознаете со концептите на SEO, социјалните медиуми, е-mail маркетингот, content marketing-от и другите важни елементи на оваа динамична област.

Social media marketing

Social media marketing е клучен елемент во дигиталниот маркетинг денес. Преку социјалните мрежи како Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn и други, можете да изградите вистинска заедница околу вашиот бренд, да комуницирате директно со вашите купувачи и потенцијални клиенти, да споделувате интересна содржина и да ги следите трендовите. Ќе научите како да креирате ефективни кампањи, да ги таргетирате вистинските луѓе, да ги мерите резултатите и да го искористите секој канал на најдобар можен начин.

Email marketing

Еmail маркетингот останува еден од најефикасните начини за директна комуникација со вашите постоечки и потенцијални клиенти. Преку добро осмислени и персонализирани е-mail пораки, можете да ги информирате за новитети, промоции, да ги едуцирате за вашите производи и услуги, да ги поканите на настани или да ги поттикнете на купување. Ќе научите како да изградите квалитетна листа на е-mail адреси, како да ги сегментирате контактите за порелевантна комуникација, како да ги следите резултатите од кампањите и да ги подобрите перформансите.

Search Engine Optimization (SEO)

SEO (Search Engine Optimization) е процес на оптимизација на вашата веб-страница со цел подобро рангирање во резултатите од пребарувањето на Google и другите пребарувачи. Ова е клучно за да бидете видливи за потенцијалните клиенти кои бараат производи или услуги како вашите. Ќе научите како да ги истражите клучните зборови кои ги користат вашите потенцијални клиенти, како да ја оптимизирате содржината на вашата страница и како да изградите квалитетни линкови кои ќе ја зголемат авторитетноста на вашата веб-страница.

Со совладување на SEO техниките, ќе го зголемите органскиот сообраќај кон вашата страница, ќе привлечете повеќе посетители и ќе ги подобрите шансите за конверзија.

Public relations

ПР (Односи со јавноста) е клучна компонента на секоја успешна маркетинг стратегија. Преку градење на позитивен имиџ, управување со комуникациите и одржување на добри односи со медиумите, јавноста и другите засегнати страни, можете да ја зголемите довербата во вашиот бренд, да ја зајакнете репутацијата и да ги ублажите потенцијалните кризи. Ќе научите како да креирате убедливи пораки, како да ги користите различните канали за комуникација, како да организирате настани и како да се справите со негативните коментари и критики.

Content marketing

Content marketing (маркетинг со содржина) претставува стратегија за привлекување и задржување на публика преку креирање и споделување на вредна, релевантна и интересна содржина. Ова може да вклучува блог постови, статии, инфографици, видеа, подкасти, е-книги и други формати.

Google analytics

Google Analytics е моќна алатка која ви овозможува да го следите и анализирате сообраќајот на вашата веб-страница и да добиете вредни информации за однесувањето на посетителите. Со Google Analytics, можете да откриете кои страници се најпопуларни, од каде доаѓаат посетителите, колку време поминуваат на вашата страница, кои маркетинг канали се најефективни и многу повеќе.

Lead generation

Lead generation (генерирање потенцијални клиенти) е процес на привлекување и конвертирање на потенцијални купувачи во заинтересирани потрошувачи за вашите производи или услуги. Ова е клучен чекор во процесот на продажба, бидејќи ви овозможува да изградите база на квалификувани контакти кои се заинтересирани за она што го нудите.

Креирање на веб страна

Креирањето на веб страници во WordPress е одлична опција за почетници и професионалци. WordPress е бесплатна платформа со отворен код која ви нуди флексибилност и леснотија при креирање и одржување на вашата веб-страница.

Цена на Академијата

Почеток

Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit. Mauris ndit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Vestib

Времетраење

Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit. Mauris blandit aliquet elit, eget tinunt nibh pulvinar a. Vestib

Рати

Curabitur aliquet quam id posuere blandit. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Vestib

Цена

Regular

$40/mo

Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Proin eget tortor risus. Vivamus magna justo, lacinia eget sed, convallis

Super Early Bird

Great for Locals

$5/mi

Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem.

Early Bird

Great for Tourists

$1/min

Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem.

Збор од учениците

Интервјуа со учениците

Учениците споделуваат свои искуства, надежи и соништа за иднината

Bethany Show

New Designer

Perfection Went Above

Phasellus ac pharetra est. Aliquam eget leo sit amet quam fermentum imperdiet et eu ipsum. Curabitur quis porttitor eros. In non nisi at mi suscipit.

Jane Waller

Professional Designer

Perfection Went Above

Phasellus ac pharetra est. Aliquam eget leo sit amet quam fermentum imperdiet et eu ipsum. Curabitur quis porttitor eros. In non nisi at mi suscipit.

Brain Stall

Academy Student

Perfection Went Above

Phasellus ac pharetra est. Aliquam eget leo sit amet quam fermentum imperdiet et eu ipsum. Curabitur quis porttitor eros. In non nisi at mi suscipit.

Новости

Последни новости

Интервју со Давид Крстески, студент на академијата за Графички дизајн

Интервју со Давид Крстески, студент на академијата за Графички дизајн

Здраво Давид, претстави се, кажи ни нешто повеќе за себе! Јас завршив со средно образование претходната година и решив понатака да се едуцирам во светот на ИТ. Од секогаш ме интересирала технологијата и сум се сметал за креативна личност, па со запишување на графички...

read more
Интервју со Стефан Аќимовиќ, ментор на академијата за Графички дизајн

Интервју со Стефан Аќимовиќ, ментор на академијата за Графички дизајн

Стефан е нашиот ментор на академијата за Графички дизајн која е во тек, тој искусен и докажан сениор графички дизајнер, со локално и интернационално професионало искуство. Образованието го има има стекнато на данската академија за мултимедија дизајн и комуникации KEA,...

read more
Интервју со  Драгана Ристеска, студент на Академијата за дигитален маркетинг

Интервју со  Драгана Ристеска, студент на Академијата за дигитален маркетинг

  Здраво Драгана . Кажи нешто повеќе за тебе? Здраво, јас сум Драгана Ристеска, студент апсолвент на Филозофски факултет. Имам 22 години и започнав со изучување на академијата за дигитален маркетинг на Change Academy од причина што идеалната работа за мене е...

read more

Start Transforming your Design Career Today

Learn

Phasellus ac pharetra est. Aliquam eget leo sit amet quam fermentum imperdiet et eu ipsum.

Achieve

Phasellus ac pharetra est. Aliquam eget leo sit amet quam fermentum imperdiet et eu ipsum.

Get Hired

Phasellus ac pharetra est. Aliquam eget leo sit amet quam fermentum imperdiet et eu ipsum.

Start Your Free Trial

Get in Touch